OAK LANE Mokotów

O inwestycji

scroll

OAK LANE

W jednym z najcichszych i najbardziej zielonych miejsc Mokotowa powstaje niepowtarzalny budynek apartamentowy – Rezydencja Oak Lane Mokotów. Starannie i przemyślanie zaprojektowany tak, żeby nie stracić niczego wartościowego z przedwojennej architektury Mokotowa, a jednocześnie wykorzystać najnowsze rozwiązania techniczne i architektoniczne.

Bryła budynku posiadająca w parterze jedynie przeszklone lobby unosi się na dwóch rzędach betonowych słupów rozstawionych zgodnie z charakterystyką z ciągu Fibonacciego. To oderwanie bryły od ziemi nadaje lekkości i finezji całemu budynkowi.

LOBBY

To najbardziej reprezentacyjne miejsce w Rezydencji Oak Lane Mokotów zaprojektowane, tak by stworzyć wytworną atmosferę już na wejściu: wnętrze przyjemne w dotyku, stonowane, cechujące się ponadczasowym umiarem i elegancją, w stylu nowoczesnego minimalizmu. Bardzo starannie zaprojektowane nie tylko pod względem estetycznym, ale też komfortu codziennego życia. Wykończone z użyciem naturalnych materiałów: czarnego ryflowanego kamienia Salvatori, betonowej podłogi, mebli projektu braci Bouroullec. Wszystko dyskretne oświetlone i tworzące niepowtarzalny nastrój. Dodatkowo wyjątkowy charakter lobby nadawać będą ściany zewnętrzne jedynie wykonane z przydymionego szkła. Oprócz recepcji znajdować się będzie w nim strefa lounge oraz dedykowane miejsce na przesyłki kurierskie. Zapewnimy bardzo łatwy dostęp z lobby do stojaków na rowery, miejsc postojowych oraz parkingu podziemnego. Stąd widoczne będą piękne osie widokowe na ogród Zen.

KAMERALNY I ELEGANCKI

Oak Lane Mokotów będzie nowoczesnym i bardzo kameralnym apartamentowcem.
Z założenia ma być przyjazny dla ludzi i bardzo elegancki.

11 apartamentów
o rozmiarach od 90 m2
do 220 m2

Przeszkolne lobby, concierge, strefa lounge, ogród Zen

Duże wąskoprofilowe okna Schüco, rozprowadzona klimatyzacja, rekuperacja, grzejniki kanałowe

16 miejsc w podziemnym garażu dla samochodów osobowych

Bryłę budynku Rezydencji Oak Lane Mokotów stanowią dwa prostopadłościany, z centralnie wkomponowaną klatką schodową.

Elewację budynku zaprojektowano, jako syntezę modernistycznej zabudowy Starego Mokotowa i nowoczesnego budynku apartamentowego o wysokim standardzie. Jako materiały wykończeniowe przewiduje się spiek kwarcowy lub impregnowany wapień w kolorze naturalnym szlachetnym oraz dodatki z betonu architektonicznego. W bryłę wkomponowano duże przeszklenia zapewniające maksymalne doświetlenie apartamentów.

CZĘŚCI WSPÓLNE

Części wspólne poszczególnych kondygnacji zostaną wykończone przy użyciu szlachetnych naturalnych materiałów, jak na przykład czarny ryflowany kamień Salvatori na ścianach i szerokie dębowe deski na podłogach, zabudowy i okładziny ścienne z polskiego dębu bejcowanego w stylu chapelparket Gulf wykonane będą przez renomowaną pracownię stolarską. Betonowe, samonośne, przygotowane na specjalnie zamówienie schody zostaną zawieszone na ścianie nośnej, w która wkomponowana będzie balustrada; z drugiej strony schody zamykać będą dębowe tralki pełnej wysokości. Wysokie ponadstandardowe drzwi do apartamentów będą obłożone ryflowanym fornirem dębowym. Całość ma tworzyć niepowtarzalny naturalny, prosty, a także doskonały kompromis pomiędzy estetyką i praktycznością.

FUNKCJONALNOŚĆ

Projektując apartamenty architekci ogromny nacisk położyli na funkcjonalność oraz ład przestrzenny – pomieszczenia są zgrabne, proporcjonalnie zaprojektowane, dobrze doświetlone z dużymi szerokimi balkonami. Apartamenty zaprojektowano w taki sposób, aby z ich wnętrza wyeliminować elementy nośne konstrukcji, co pozwala na niemal dowolną ich aranżację oraz ewentualne ich łączenie. Dużymi przeszkleniami chcieli nie tylko odpowiednio doświetlić wysokie na 3 metry wnętrza, ale również umożliwić przyszłym mieszkańcom podziwianie wszechotaczającej budynek zieleni. Dlatego, tak dużą wagę przywiązano do stolarki okiennej i wybrano system renomowanej firmy Schüco, z wyjątkowym wąskim profilem aluminiowym.

W apartamentach zastosowane zostaną najnowsze rozwiązania projektowo techniczne w każdym mieszkaniu będzie indywidualna wentylacja nawiewno-wywiewna z odzyskiem ciepła – rekuperacją. W strefie okien zostaną zastosowane grzejniki kanałowe. Okna Schüco, z niestandardowym wąskim profilem aluminiowym. Balkony wyłożone będą kompozytową deską tarasową, zamknięte taflą szkła hartowanego bezramkowego zamkniętego z lekkim pochwytem. Wysokość wnętrz 3 metry. Każdy apartament posiadać będzie videodomofon z bezpośrednią komunikacją z recepcją, rozprowadzoną instalację klimatyzacji oraz światłowód.

OGRÓD ZEN

Ogród – Projekt ogrodu inspirowany był filozofią Zen. Ogród będzie miejscem wyciszenia w estetycznym i dobrze zaprojektowanym otoczeniu. Miejscem dającym odpoczynek, schronienie i możliwość wypoczynku. Frontowa część będzie miała elegancki ascetyczny charakter – zielone rabaty pokryte zimozieloną okrywową runianką oraz drzewko bonsai już od wejścia będą tworzyć niepowtarzalny nastrój i piękną kompozycję na wejściu.

Zadzwoń do nas